Утеплення фасадів будівель

Всі ми знаємо, що в багатоповерхових будинках більшість тепловтрат припадає на зовнішні стіни. При цьому в наш час, коли вартість комунальних послуг за опалення будинків (але ніяк не комфорт проживання) постійно зростає, набагато вигідніше виконати якісне утеплення фасаду будівлі, ніж регулярно витрачати величезні суми грошей на опалення приміщень та одночасно обігрівати вулицю. А з урахуванням того, що більшість наших мешканців живе в будинках без капремонту, то утеплення стін будинку допоможе не тільки заощадити гроші, а й підвищити якість і комфорт проживання, зберегти зовнішні стіни від негативного впливу погодних умов. Це означає, що в приміщеннях буде приємний мікроклімат у будь-яку пору року, набагато простіше буде підтримувати комфортну температуру і ступінь вологості повітря для проживання, зі стін перестануть дмухати всі набридлі протяги, руйнація стін припиниться, а кількість грошей у гаманці почне збільшуватися, тому що утеплення фасаду зовні окупить себе дуже швидко!

Сьогодні на ринку існують різні види матеріалів для утеплення фасадів та стін будівель. Для того щоб швидко, якісно та економічно утеплити стіни житлових будинків чи будівель, застосовуються такі базові технології фасадів та види матеріалів для утеплення:

  • Мокрий штукатурний фасад. Утеплення стін мінеральною (кам’яною) ватою. Для цього виду утеплення використовуються гідрофобізовані мінераловатні плити підвищеної густини (близько 120-140 кг/м3). Монтаж здійснюється шляхом приклеювання плит на спеціальний клей для монтажу кам’яної вати. Далі відбувається зміцнення вати фасадними дюбелями (фасадний склопластиковий дюбель з термоголовкою) та оштукатурювання по сітці базовим армуючим шаром. Поверх нього здійснюється нанесення фасадної штукатурки та фарбування фасаду акриловою або силікатною фарбою.
  • Мокрий штукатурний фасад. Утеплення стін екструдованим пінополістиролом (ЕППС) різної товщини (зазвичай від 30 до 150 мм). Спосіб монтажу дуже схожий на спосіб монтажу кам’яної вати, проте є відмінності за матеріалами, що використовуються. Для приклеювання ЕППС на фасад використовується спеціальний поліуретановий клей для екструдованого пінополістиролу. У всьому іншому технологія аналогічна технології монтажу фасаду з кам’яної вати.
  • Навісний фасад. Це не дуже дешевий, але найбільш довговічний варіант утеплення та оздоблення стін. При влаштуванні вентфасадів як утеплювач застосовується кам’яна вата, але щільність вати (і відповідно ціна) може бути нижчою, ніж при облаштуванні штукатурного фасаду. Після того, як виконано монтаж підсистеми для вентильованого фасаду, здійснюється монтаж утеплювача між напрямними рейками, або монтаж утеплювача на фасадний склопластиковий дюбель з термоголовкою. Далі відбувається пристрій гідровітроізоляції та монтаж зовнішньої обробки з керамограніту, металу, алюмокомпозитних панелей та інших матеріалів для вентильованого фасаду. Безперечний плюс такого виду утеплення фасаду в тому, що він не вимагає виробництва мокрих штукатурних робіт і може виконуватись у будь-яку пору року.

Всі вищеназвані варіанти утеплення фасаду мають свої особливості. Тому перш ніж вибрати той чи інший вид утеплення, дуже важливо вибрати сумлінного підрядника на проведення робіт, який не тільки допоможе підібрати потрібний якісний матеріал і утеплити будівлю, але й зробити грамотні розрахунки точки роси з обґрунтуванням товщини утеплення, необхідної саме для вашого об’єкта.

admin

Сейчас читают: