Що потрібно знати під час утеплення фасаду старого будинку?

Вирішили виконати ремонт фасаду старого будинку? Розберемося в тому, що важливо враховувати в процесі теплоізоляції.

Старі будинки, в яких виросло не одне покоління домочадців, рано чи пізно доводиться ремонтувати, у тому числі для збереження тепла всередині приміщення виконується комплекс робіт із теплоізоляції. При цьому у зв’язку з поважним віком будинку – утеплення супроводжується низкою нюансів, які слід враховувати. Дотримуючись цих нехитрих правил – старий будинок можна перетворити на комфортний замок. Замовляйте фасадні роботи у Львові в компанії Майстер Добрих Справ

Старі будівлі найчастіше потребують ремонту і потребують зовнішньої теплоізоляції. Це одне з основних правил, що забезпечить комфортний мікроклімат усередині приміщення. Інакше, навіть провівши капітальний ремонт усередині приміщення, замінивши систему опалення, значна частина тепла все одно виходитиме назовні крізь стіни.

Чи потрібно отримувати дозвіл на утеплення фасаду приватного будинку? За законодавством для утеплення фасаду отримувати будь-який дозвіл не потрібно. Але, про всяк випадок, можна погодити проведення робіт з архітектурно-будівельним управлінням. А от якщо висота будівлі перевищує 12 метрів, дозвіл отримувати обов’язково.

Підготовчі роботи – з чого потрібно розпочинати роботи

Утеплення фасаду строго будівлі слід розпочинати з аналізу стану стін та фундаменту. Ретельно оглянути всю поверхню будинку, виявити усі проблемні місця. Наявність вологи на стінах також є проблемою. Не можна недооцінювати тріщини. З усім цим необхідно розібратися до початку теплоізоляційних робіт, інакше ефект буде протилежний.

До початку теплоізоляційних робіт із зовнішнього боку будинку всі мокрі роботи (стяжка, штукатурка, шпаклівка) усередині нього мають бути закінчені. Мокрі роботи збільшують вологість стінок, що негативно позначається на кінцевий результат теплоізоляції і може призвести до появи цвілі.

Особливу увагу слід приділити з’єднанню зовнішніх стін будинку з внутрішньою стіною, що несе. Так як спосіб утеплення залежить від матеріалу, з якого збудовані стіни, наскільки вони зруйновані в процесі експлуатації.

Внутрішні стіни побудовані з колод чи бруса? Тоді в цих місцях можна уникнути додаткової теплоізоляції, при цьому обов’язково зберегти герметичність зовнішнього утеплення, особливо в місцях стику.

При закладенні щілин — монтажну піну в старі будівлі застосовувати не варто, через один, два роки вона втратить свої властивості і перетвориться на потерть. Кращим рішенням стане закладення стрічкою ущільнювача, яка служить хорошим утеплювачем, довговічна і не поглинає вологу. Так, процес закладення щілин стрічкою більш трудомісткий процес, ніж просто задуть піною, але результат то зовсім інший, більш довговічний. Якщо ж є руйнування цегляних стін — оптимальним варіантом буде розібрати частину стіни, що розвалилася, і звести її заново.

Якщо штукатурка обсипається, у багатьох місцях обсипається — це означає, що вона не прилипає належним чином до стін, потрібно простукати всі стіни, збити всі руйнування, так, це додатковий час, але штукатурка, що відшаровує, на стінах не потрібна. До того ж потрібно з’ясувати причину, через яку відбувається відшарування, якщо ця волога потрібно усунути її появи і дочекатися висихання стін.

До подальших робіт можна приступати після очищення поверхні від пилу та ґрунтування стін. Особливу увагу слід приділити терасам, балконам, монтажним переходам. Перед утепленням фасаду старого будинку, переконайтеся, що всі підготовчі роботи виконані, як результат оброблюваної поверхні:

  • Сухі
  • Чисті
  • Відсутні тріщини
  • Відсутні матеріали, які негативно позначаються на адгезії

Перед початком теплоізоляційних робіт потрібно демонтувати водостічні елементи — жолоби, блискавкозахист, підвіконня і т.д., що кріпиться до фасаду.

Утеплення старого будинку, дачі – вибір утеплювача

На сьогоднішній день в системі теплоізоляції фасадів найпопулярнішими утеплювачами вважаються фасадний пінопласт і мінеральна, вона ж кам’яна вата.

Пінопласт. Відносно недорогий утеплювач, простий у обробці, тому користується більшою популярністю. Основною перевагою пінопласту вважається його стійкість до дії вологи, що перешкоджає появі плісняви. Пінопласт довговічний, стійкий до дії ультрафіолету.

Мінеральна вата . Порівняно з пінопластом, мінеральна вата коштує значно дорожче, проте характеризується найкращою паропроникністю, до того ж мінеральна вата абсолютно не горючий утеплювач. У монтажі мінеральна вата є гнучкою, завдяки чому добре адаптується на будь-яких поверхнях. Але, мінеральна вата може бути схильна до вологи, від чого втрачає свої теплоізоляційні характеристики.

Після вибору утеплювача необхідно визначиться з тим, яка система теплоізоляції буде кращою. На ринку існує безліч виробників будівельних матеріалів, проте важливо пам’ятати, що для фасадних робіт, всі матеріали повинні бути одного виробника. Вибір єдиного виробника теплоізоляційної системи – гарантія того, що система виконуватиме свої функції протягом багатьох років.

Уникайте підозріло дешевих оздоблювальних матеріалів, від цього залежить довговічність оздоблювальних робіт. Особливо це стосується ґрунтовки, клею та штукатурок. Купуючи матеріали у надійного виробника — позбавить вас від ризику будь-яких руйнувань.

Правильність монтажу системи теплоізоляції залежить від якості матеріалу, а й від професіоналізму команди. Довірте роботу по фасаду фахівцям, які мають усі необхідні вміння та знання.

admin

Сейчас читают: