Способи утилізації та знешкодження відходів

Щорічний приріст побутових та промислових відходів потребує розробки ефективних способів їх збирання та утилізації. В останні десятиліття став очевидним факт, що загальний збір та вивіз сміття на санітарні звалища є надто згубними для екології та здоров’я населення. Для вивезення будівельного сміття у Львові звертайтесь до https://gruz-taxi.lviv.ua/vyviz-smittia

Дедалі актуальнішими стають технології утилізації відходів, які полягають у повторному використанні сировини та товарів загального споживання. Групи сміття, які не підлягають переробці, знешкоджуються шляхом зменшення маси, хімічного складу та властивостей.

За даними федеральних статистичних служб, щорічно утворюється понад 1 млрд т відходів. У тому числі близько 50 % утилізується і менше 1 % знешкоджується. Переважно знешкоджують відходи нафтопродуктів, розчинників, приладів, що ртуть містять, і обладнання, автомобільних акумуляторів.

Технології утилізації промислових відходів

Способи утилізації відходів поділяються на такі види:

  • рециклінг — повторне застосування за прямим призначенням;
  • регенерація — повернення як виробнича сировина після підготовки;
  • рекуперація — вилучення корисних компонентів.

Технологіями повторного використання продуктів переробки та видобутку нафти та газу оснащуються підприємства цієї галузі. При очищенні трубопроводів, ґрунту проводять регенерацію та рекуперацію електрохімічними методами.

Гумові автомобільні шини, конвеєрні стрічки містять до 52% натурального каучуку та до 15% металу. Основні технології — механічне, кріогенне, бародеструкційне дроблення з відділенням компонентів та отриманням тонкодисперсних гумових порошків. Сировина використовується при виробництві вторинних гумотехнічних виробів та металу.

Для обробки відходів пластику без зміни структури використовуються технології дроблення до крихти та порошку, які піддаються литтю під тиском. Полімерні вироби, що втратили споживчі властивості, обробляються методом деструкції з отриманням сировини плівки і волокна. Гранулят одержують технологією повторного плавлення. Це найпоширеніший спосіб утилізації полімерів.

Технології утилізації побутових відходів

Одне з основних завдань боротьби з ТПВ – організація роздільної системи збору за такими видами:

  • харчові відходи;
  • чорний та кольоровий метал;
  • целюлоза;
  • Скло;
  • пластик.

Для цього у житлових кварталах встановлюють контейнери різного кольору. Зібране сміття окремо транспортується на переробні підприємства.

Технологія комплексної утилізації ТПВ полягає в механічному видобуванні цінної сировини. Чорні метали видобуваються магнітною сепарацією з подальшою термообробкою. Папір та картон перетворюється на паперову масу за допомогою води. Вона використовується для виробництва деяких видів сірої та кольорової целюлозної продукції.

Органічна сировина переробляється на добрива шляхом компостування. Знезараження відбувається за рахунок біохімічного розкладання мікроорганізмами у спеціальних барабанах.

Для отримання енергії зі сміття використовується термічне розкладання — піроліз та високотемпературна переробка у шлаковому розплаві. При виборі технологій спалювання враховуються витрати на очищення відпрацьованих газів.

admin

Сейчас читают: