Характеристики, які потрібно знати при виборі профнастилу

Серед будівельних матеріалів профнастил займає особливе місце. Завдяки універсальності, багатофункціональності, простоті монтажу та невеликій вазі придбати металопрофіль прагнуть навіть ті, хто не має відношення до будівництва. З його допомогою можна своїми руками облицювати стіну, перекрити покрівлю, звести господарську споруду. Для цього потрібно знати, як саме правильно вибрати матеріал.

Показники, від яких залежить сфера застосування металопрофілю

Навіть у невеликому магазині металопрофіль представлений досить широко. Більшість виробників маркують свою продукцію, щоб клієнти мали можливість відразу зрозуміти, для чого саме він призначений.

  • З — металопрофіль для облицювання стін. Легкий, зручний, красивий — матеріал широко застосовується у будівництві. Його основна функція — захисна та декоративна. Цей матеріал найдешевший, але його не рекомендується використовувати для перекриття покрівлі. Товщина листа до 0,45 мм недостатня для навантажень від снігу, льоду, дощу або палючого сонця;
  • НС — універсальний кровельно-стіновий металопрофіль. Зручний для зведення кіосків або господарських будівель. Товщина листа до 0,7 мм. Він здатний витримати й атмосферні й невеликі механічні дії;
  • Н — найміцніший покрівельний профнастил. Його товщина до 1 мм. Це надійний будматеріал для покрівлі. Крім того, його можна використовувати в несучих конструкціях. Термін служби може доходити до 40 років, тому він дорожче, ніж інші марки.

Крім літер маркування містить числові показники, головний з яких — це висота хвилі. Гофра у листів металевого профілю має форму трапеції, тому показник відображає відстань від нижньої до верхньої точки виступу.

Інші характеристики металопрофілю

Ще один важливий показник, який впливає на сферу застосування — щільність цинкового шару. Оцинкування призначена для захисту металу від впливу вологи. Для вертикальних поверхонь досить 190-225 грам на метр квадратний. Не варто купувати профнастил із щільною оцинковкой, якщо в цьому немає необхідності. Цей показник впливає на ціну матеріалу, чим вище показник, тим дорожче металопрофіль. Якщо планується перекриття профнастилом даху, то шар повинен бути не менше 225 грам на метр квадратний.

У магазинах представлений широкий вибір кольорів металевого профілю. Його поверхня може бути глянсова або матова. За це відповідає полімерний шар, яким виробники покривають листи. Ці характеристики істотно не впливають на вартість профілю. Це виключно естетичні та декоративні характеристики, споживач вибирає їх за своїми потребами.

Є ще такі показники як корисний і повний розмір аркуша. Повний — це ширина та висота безпосередньо гофрованого листа. Корисний — це той розмір, який береться до уваги при розрахунку необхідної кількості матеріалу, для покриття тієї чи іншої площі.

Переходьте на сайт https://psm-profile.com.ua та обирайте матеріали під власні потреби.

admin

Сейчас читают: